Kowalstwo artystyczne jako forma rzemiosła znana jest już od starożytności. Szczególny rozwój tej sztuki polegającej na obróbce metalu, miał miejsce w średniowieczu. W gotyku pojawiły się dekoracyjne metalowe kraty, zamki itp. W XV w. zaczęto wytwarzać przedmioty codziennego użytku z metalu dziś nazywane sztuką użytkową. Wraz z rozwojem produkcji mechanicznej nastąpił upadek rzemiosła kowalskiego.

Fotolia_26334666_XS

Dzisiaj kowalstwo pełni funkcję estetyczną , niezwykłą w swojej formie. Szeroka i oryginalna oferta elementów z metalu umożliwia każdemu tworzenie własnych kompozycji i wykorzystanie ich w ogrodzeniach, balustradach, kratach. Ich niepowtarzalność pozwoli wyróżnić Wasz dom, mieszkanie, miejsce pracy. Prostota czy bogactwo ozdób z metalu daje się wkomponować w każdy styl architektoniczny. 

Fotolia_24859736_XS

Połączenie elegancji elementów kutych, dobrego smaku i znakomitej techniki da Państwu wspaniały efekt końcowy. Wykonanie oryginalnych ogrodzeń, krat, balustrad itp. wymaga wiele pracy i odpowiedniej techniki, ale w rezultacie powstają niemal dzieła sztuki.

Fotolia_5205892_XS

Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją w branży stalowych elementów kutych. W naszej ofercie znajdziecie bardzo szeroki asortyment stalowych elementów kutych, akcesoriów do bram, ogrodzeń i balustrad. Wykonujemy również elementy na życzenie nie objęte tą ofertą. Zapewniamy dostępność materiałów dla branży kowalsko-ślusarskiej w Łodzi do natychmiastowego odbioru.

Zapraszam

Leon Pawlak